Domingo, 11/4/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Reumatizmi

Reumatizmi

reuma

Reumatizmi

Duhet trazuar mjaltin dhe lugë të vogël të vajit të farës zezë në një gotë me ujë të vakët dhe të pihet kjo, e veç kësaj, vendi dhe dhembje lyhet me përzierje të vajit të farës së zezë, vajit të kaforit, vajit të ullirit dhe mjaltës, në sasi të barabarta. Kjo përzierje vendoset para gjumit, e mandej mbulohet me leckë të leshtë, pa u shtypur.

(Visited 255 times, 1 visits today)
Top