Quarta-feira’, 18/5/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Recetë natyrale për shërimin e reumatizmës

Recetë natyrale për shërimin e reumatizmës

Reumatizma është një sëmundje shumë e përhapur, sidomos te mosha e tretë. Përveç se e dhimbshme, shpesh është dhe e bezdisshme.

Studiuesit thonë që edhe duke përdorur produkte bimore mund të arrihet një rezultat i pabesueshëm.
Për ata që vuajnë nga reumatizma sugjerohet kjo recetë që shëron plotësisht këtë sëmundje:
Përbërësit:
2 kg mjaltë livadhesh,
1 litër ujë të distiluar,
250 g të jonxhës së tharë.
Përgatitja:
Jonxhën duhet ta zieni rreth një orë në zjarr të qetë. Kur të zihet, atë duhet ta kulloni, e më pas ta përzieni me mjaltin. Të përzihet mirë dhe të lihet që të ftohet.
Për një rezultat sa më të mirë, hani nga 2 lugë çdo ditë pas buke, tri herë në ditë.

(Visited 622 times, 1 visits today)