Domingo, 28/2/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Recetë e fuqishme: Vetëm një gotë nga ky lëng do ti pastroni arteriet dhe zemra do të funksionojë më mirë

Recetë e fuqishme: Vetëm një gotë nga ky lëng do ti pastroni arteriet dhe zemra do të funksionojë më mirë

Inflamacioni arterial mund të shkaktohet nga mpiksjen e gjakut ose kolesteroli në gjak. Këto kushte kërkojnë trajtim intensiv dhe të qëndrueshëm për të hequr bllokimin e rrjedhjes normale të gjakut përmes trupit.

Ekziston një zgjidhje natyrale që mund t’ju ndihmojë me këtë problem.

Ju duhet:

– lëng limoni (250 ml ose një gotë)

– hudhër pure (250 mililitra)

– lëng xhenxhefili (250 mililitra)

– uthull molle (1 filxhan ose 250 mililitra)

– 2 gota mjaltë

Përzieni këto përbërës dhe vloni për 30 minuta duke i përzier gradualisht. Pastaj lejoni që përzierja të ftohet dhe shtoni dy gotat e mjaltit, dhe përzieni mirë.

Vendoseni përzierjen në një tas xhami ose kavanoz dhe ruani në frigorifer, deri në 2 muaj.

Pini çdo ditë nga një lugë gjelle të këtij lëngu në mëngjes me një stomak bosh. Përdorni një lugë të thatë dhe të pastër.

/Përkthim:https://www.shendeti.info/

(Visited 159 times, 1 visits today)
Top