Domingo, 22/5/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Receta perdoret me shekuj nga grate e Lindjes se Mesme per heqjen e perhershme te qimeve

Receta perdoret me shekuj nga grate e Lindjes se Mesme per heqjen e perhershme te qimeve

Kjo recetë e mahnitshme thuhet se është përdorur nga gratë e Lindjes së Mesme për heqjen permanente të qimeve të fytyrës, e më e mira e kësaj është se është krejtësisht natyrale dhe mund të përgatitet në shtëpi.

Përbërësit:

– Një lugë gjelle shafran

– Dy lugë gjelle pluhur qiqra

– Sasi të vogël qumështi apo jogurti

Përgatitja e këtij produkti është shumë e thjesht, vetëm i përzieni të gjithë përbërësit dhe i lini ashtu për një kohë.

Produktin e fituar duhet ta aplikoni në vendet ku dëshironi t’i hiqni qimet përgjithmonë dhe duhet ta lini ashtu për 20 minuta derisa të thahet.

Pas 20 minutave e pastroni me shkopinj pambuku apo furçë, të cilat paraprakisht duhet t’i futni në ujë të nxehtë.

Efektet e mahnitshme do t’i vëreni brenda një kohe shumë të shkurtë. /Telegrafi/

(Visited 324 times, 1 visits today)