Terça-feira, 24/11/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Receta: Limonadë me shafran – Pija kundër mërzisë

Receta: Limonadë me shafran – Pija kundër mërzisë

Receta: Limonadë me shafran.

Përbërësit për 4 gota:

– 4 gota ujë të ftohtë

– 2 lugë supe shafran pluhur

– 4 lugë supe shurup panje apo mjaltë

– 1 limon

– 1 portokall (sipas dëshirës) – piper të zi aq sa mund të kapësh me një gisht

 

Efektet e dobishme: Pos që shëron depresionin, kjo pije ka cilësi kundërinflamatore dhe kundërvirusale dhe ndikon si antioksidans i fuqishëm.

(Visited 107 times, 1 visits today)
Top