Terça-feira, 15/6/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Receta e lumturise

Receta e lumturise

Receta e lumturise

• Perdor makine te lire , por bli shtepine me te mire qe mundesh!
• Zgjidhe mire bashekshorten/ in sepse kjo zgjedhje eshte 90% e lumturise ose e fatkeqesise.
•Vrapo te pakten 30 minuta ne dite!
• Mos harro te pish 6 gota uje ne dite!
•Frikesohu nga ata njerez qe nuk kane cfare te humbin!
• Mbroji gjithmone nevojtaret dhe ata qe te duan!
•Mbaj gjithmone stilolaps dhe blok shenimesh me vete!
•Kohen edhe fjalet mos i harxho kot!
• Mbaj gjithmone gjera te bukura perpara syve!
• Mundohu t’i kuptosh femijet dhe jo t’i gjykosh.
•Mendohu 2 here perpara se te tregosh sekretin e dikujt!
•Mos e nenvlefteso kurre ndikimin qe mund te beje fjala e mire!
•Mos mendo gjerat e keqija qe kane bere njerezit, por ato qe mund te bejne ne te ardhmen!
• Mos ia bej kurre dikujt tjeter ate qe nuk deshiron te ta bejne ty!

(Visited 104 times, 1 visits today)
Top