Segunda-feira, 16/5/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

QUINOA konsiderohet “Super-Ushqimi” i te ardhmes

QUINOA konsiderohet “Super-Ushqimi” i te ardhmes

QUINOA
Konsiderohet “Super-Ushqimi” i te ardhmes. E kush nuk deshiron te perfitoje nga te mirat e QUINOA-s se mrekullueshme?
1. Eshte nje nga ushqimet qe permban me shume PROTEINA.
2. Lehteson problemet e konstipacionit (kapsllekut), ul rrezikun e krijimit te hemorroideve.
3. Ndihmon ne humbjen e peshes sepse te mban te ngopur me gjate dhe largon ndjesine e urise.
4. Lufon anemine, permban sasi te larta te hekurit.
5. Jep energji.
6. Lehteson problemet me migrenen.
7. NUK permban GLUTEN.
8. Stabilizon nivelet e sheqerit ne gjak.
E pasur me fibra, minerale, antioksidante, quinoa eshte nje nga ushqimet me te shendetshme ne planet. Per me teper, eshte e shijshme dhe shume e lehte per tu pergatitur.
E gjeni ne dyqanet me ushqim bio si BioNatural Shop

(Visited 268 times, 1 visits today)