Segunda-feira, 16/5/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Qepa me mjalte, me efektive se penicilina

Qepa me mjalte, me efektive se penicilina

Qepa me mjalte, me efektive se penicilina
2 studente nga turqia kane ekzaminuar efektet e qepes me mjalte per infeksionet ne fyt. Ata e deshmuan kete ne nje projekt shkencor. Studentet se rezultatet kane qene te mahnitshme dhe se kjo perzierje ka treguar efekt shume te madh se sa vete penicilina. Keta shkencetare kane fituar cmimin me te larte te konkursit per kete zbulim duke u bere teme e mediave turke. Te gjithe gjyshet tona e kane perdorur kete perzierje per fyt, por asnjehere nuk ka pasur studime shkencore per ta vertetuar kete.
Perdoret nje here ne dite ne kete forme:
Qepes i hapet nje vrime ne mes, hidhet mjalti ne te dhe lihet derisa te perhapet ne te gjithe qepen. Pastaj qepa shtrydhet pihet mjalti i dale prej saj.

(Visited 580 times, 1 visits today)