Terça-feira, 17/5/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

QENDRONI TE RINJ ME RECETEN TIBETIANE…

QENDRONI TE RINJ ME RECETEN TIBETIANE…

QENDRONI TE RINJ ME RECETEN TIBETIANE…
Nje recete tibetiane per te ngadalesuar plakjen (eliksir i fuqishem)
Nevojiten:
– 10 kokrra hudhre te plota
– lengu i shtrydhur me 10 limona
– nje kilogram mjalte (sigurohuni te jete natyral)
Përgatitja:
Coptoni kokat e hudhrës në pjesë të imëta dhe përzieni së bashku me mjaltin dhe lëngun e limonit. Hidheni këtë përzierje në një kavanoz qelqi të pastër, mbylleni dhe lereni ne qetesi për 8-10 ditë. Pastaj filloni ta konsumoni nga 1 lugë çaji herët kur të zgjoheni në mëngjes në barkun e zbrazët, ende pa ngrënë ushqim. Mjekësia e vjetër tibetiane këtë përzierje e ka quajtur eliksir [pije hyjnore që bën çudira] dhe është dëshmuar se me sukses e ngadalëson plakjen e organizmit, e rinon atë dhe rrit sistemin imunitar.

(Visited 310 times, 1 visits today)