Domingo, 13/6/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Putin jep urdhër, të sulmohet Arabia Saudite?

Putin jep urdhër, të sulmohet Arabia Saudite?

putin rusia

Moskë – Gazeta Europian Union Times në një artikull të saj shkruan se Vladimir Putin u ka dhënë urdhër ushtarakëve të tij që në rast se perëndimi merr vendim të sulmojë Sirinë, mbretëria e Arabisë saudite duhet të sulmohet dhe të marrë goditje ushtarake nga Rusia.
Kjo gazetë citon burime të afërta me presidentin rus të kenë thënë se Putin është treguar tepër i zhgënjyer nga takimi i tij me Bandar Ben Sulltan. Ky i fundit ka thënë se në rast se Rusia nuk pranon disfatën e Sirisë, Arabia saudite do të heqë dorë nga kontrollimi i çeçeneve dhe kjo do të çojë në nisjen e trazirave gjatë kohës së organizimit të lojërave olimpike dimërore 2014 në Rusi.

(Visited 103 times, 1 visits today)
Top