Segunda-feira, 24/2/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Pse sapuni i zi Dudu Osun është produkt i njohur në tërë botën?

Pse sapuni i zi Dudu Osun është produkt i njohur në tërë botën?

Pse sapuni i zi Dudu Osun është produkt i njohur në tërë botën?

Sepse është i prodhuar me recet sekrete Afrikane 100 %, receta të kaluara nga brezi në brez. Është punim dore HANDMADE dhe i përbërë tërësisht nga herbale dhe bimë të marura në malet, xhunglat (RAINFOREST) dhe rajonet shkretinore Afrikane.

Përbërësit thelbësorë të sapunit të zi afrikan përfshijnë bimët vendase si :
🌼Mjalt puro të pastërt
🌼Osun
🌼Gjalp Shea (SHEA butter)
🌼Thelba të Palmës
🌼 Hiri nga fruti COCOA
🌼Hiri nga farat e palmës i njohur edhe si fertilizues natyror-K2O
🌼Ekstrakt nga Aloe Vera
🌼Lëng Limoni
🌼Lëng Lime
🌼 Ujë… etj

1. Special për të gjitha llojet e lëkurës

Nëse keni lëkurë të thatë, lëkurë meynyrë, ose një kombinim i këtyre dyjave, sapuni i zi afrikan punon mrekulli për çdo lloj të lëkurës. Falë të vajit të kokosit, ky sapun eleminon thatësirën duke hidratuar thellë lëkurën. Është e shkëlqyeshme edhe për lëkurën me yndyrë, pasi shton lagështi në lëkurë, gjë që ndihmon në korrigjimin dhe balancimin e një gjëndje dhjamor tepër aktive.

2. Lufton aknet në fytyre

Përveç fuqive të pastrimit të acidit laurik, sapuni afrikan i zi gjithashtu përmban lëndë ushqyese dhe acide yndyrore të tjera që e bëjnë atë një luftëtar të fuqishëm të akneve. Vaj kokosit është një trajtim i shkëlqyeshëm i akneve pasi që përbëhet nga acidi kaprilik, acidi kaprik dhe vitamina E, të cilat punojnë së bashku për të balancuar nivelet e pH të lëkurës dhe për të qetësuar lëkurën e përflakur dhe të irrituar.

3. Reduktimi i rrudhave

Shfrytëzimi i përbërësve të këtij sapuni, janë si një burim i pasur i antioksidantëve. Sapuni afrikan i zi mund të ndihmojë në luftimin e dëmtimeve të radikaleve të lira që kontribuojnë në shenjat fizike të plakjes.

4. Tonifikim i lëkurës

Hiperpigmentimi – ose errësimi i një zone të lëkurës – mund të shkaktohet nga dëmtimi i diellit, puçrra fytyre, inflamacion dhe lëndime të tjera të lëkurës .

5. Trajtoni ekzemë

Pa kimikate artificiale që mund të irritojnë lëkurën e ndjeshme, sapuni i Zi kundërsulmon dhe shton lagështi në epidermë. Vaj kokosit, gjalpë shea, dhe vaj palme të kuqe, në veçanti, sigurojnë hydratim të thellë.

6. Minimizimin e plagëve , strijave .

Kombinimi unik i përbërësve në sapun afrikan të zi gjithashtu nënkupton se është i shkëlqyeshëm për zvogëlimin e shfaqjes së plagëve të fytit, të plagëve të lëkurës nga e kaluara dhe shenja të strijave. Gjalpë Shea është një vaj i konservuar mirë për riparimin e indeve të lëkurës dhe rritjen e prodhimit të kolagjenit. Vaj palme të kuqe është një burim i mirë i vitaminës E, një element i rëndësishëm për ruajtjen e lëkurës së shëndetshme. Dhe së fundmi, acidet yndyrore esenciale në vajin e kernelit të palmës, vaj palme të kuqe dhe vaj kokosit mbështesin rigjenerimin e qelizave të lëkurës për të ndihmuar që plagët të zhduken.

7. 🌸Heq njollat në lëkurë nëse përdoret cdo ditë, (quka në fytyrë, njollat e zeza)

8.🌸Ky sapun është gjithashtu perfekt per të hequr make up-in

Burimi: www.bioherbal.al
Aty mund të gjeni poashtu suksese të sapunit Dudu.

Për porosi na shkruani në inbox apo numrat:
KS: +38345810492
AL: +355682887359
SR: +381631523152
MK: +38970560207
MK: +38970600534
CH: +41788897081

(Visited 468 times, 1 visits today)
Top