Terça-feira, 17/5/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Pse duhet konsumuar Mushmolla?

Pse duhet konsumuar Mushmolla?

Pse duhet konsumuar Mushmolla?

Ky frut është i pasur me vitaminë C, kalium, kalcium, magnez, proteina, hekur dhe shumë elementë të tjerë ushqyes.

Përveç shijes unike, mushmolla mbahet dhe si një frut që ndihmon në tretje, luftimin e infeksioneve dhe baktereve, bajamet e infektuara dhe organet e frymëmarrjes.

Bëni kompost me disa lugë mushmolla të freskëta të grira, të lëna në 1 orë në ujë të vluar. Pini çdo ditë nga 2 gota dhe shihni rezultatet.

(Visited 383 times, 1 visits today)