Domingo, 10/12/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

Prodhimi i armëve në masë, kanosje për njerëzimin

Cody R.Wilson mund të mos jetë ekspert në printimet 3D, por riimagjinimi i tij i prodhimit të armëve në masë paraqet një kanosje vërtet serioze për tërë njerëzimin. Wilson, një student i vitit të fundit në Universitetin e Teksasit, ka gjetur mënyrën për të printuar një pushkë të printuar-automatike nga shtëpia e tij.

Të gjithë informacionin që ka ai po e publikon online me shpresën për të gjetur përkrahës, shkruan krokodili.com
“Click. Print. Gun.” heton teknologjinë e printimit të armëve në 3D dhe si po e ndryshon kontrollin e armëve në Amerikë. Filmi do të shfaqet premierë më 25 Mars në Motherboard dhe VICE.com. /albeu./

 

@include "";