Segunda-feira, 2/8/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Problemet me mëlçinë, çajra bimor

Problemet me mëlçinë, çajra bimor

Mëlçia është një nga organet më të mëdhenj të organizmit dhe luan një rol jetik në proçesin e largimit të toksinave, të tretjes, gjithashtu dhe të ruajtjes së nivelit të sheqerit në gjak.
Konsumimi i yndyrnave të fastfoodit, aditivët e ndryshëm, abuzimi me alkolin, e lodhin mëlçinë.

101030111057-largeÇaji nga sherebela normalizon çrregullimet e tretjes në sëmundje të fshikëzës së tëmthit dhe të mëlçisë.

Kalendula përbën një tonik të mirë për mëlçinë, për ta pastruar atë dhe për ta mbajtur të shëndetshme.
Gjethet e çikores përdoren si mjete që gjallërojnë organizmin, duke përtërirë forcat, pastrojnë dhe hollojnë gjakun.
Çaji nga melisa përmirëson punën e mëlçisë gjithashtu.

(Visited 100 times, 1 visits today)
Top