Sábado, 4/12/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Presidenti Izraelit: Populli iranian nuk është armik i Izraelit dhe izraeli nuk është armik i Iranit

Presidenti Izraelit: Populli iranian nuk është armik i Izraelit dhe izraeli nuk është armik i Iranit

Populli iranian nuk është armik i Izraelit.

presidenti izraelit

Kjo deklaratë është bërë sot nga Presidenti i shtetit hebraik Shimon Peres gjatë një takimi me një grup ligjvënësish amerikanë.

“Rezultatet e zgjedhjeve presidenciale në Iran dëshmuan se sanksionet (kundër Iranit) po funksionojnë, dhe se populli iranian është “pro” ndryshimeve”, – theksoi Peres. Ai vuri në dukje se populli izraelit gjithashtu nuk është armik i popullit iranian.

(Visited 80 times, 1 visits today)
Top