Sábado, 23/10/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Presheva dhe Bujanoci të përfshihen në buxhetin e Kosovës

Presheva dhe Bujanoci të përfshihen në buxhetin e Kosovës

Liderët shqiptar nga Lugina e Preshevës do ti drejtohen parlamentit të Shqipërisë dhe Kosovës me propozim që në buxhetet e tyre për vitin 2014 të parashohin mjete edhe për komunën e Preshevës dhe Bujanocit, ka deklaruar kryetari i Lëvizjes e progresit demokratik, Jonuz Musliu.

buxheti i presheves

Ai ka thënë se nëse “Serbia ndan 45 milionë euro për veriun e Kosovës atherë, edhe buxheti i Kosovës dhe Shqipërisë të ndajnë mjetet për komunën e Preshevës dhe Bujanocit”.

“Deri tani me një propozim të tillë jemi drejtuar vetëm në biseda, ndërsa së shpejti do të dërgojmë edhe kërkesë me shkrim, me nënshkrimet e të gjithë liderëve politik të shqiptarëve nga Lugina e Preshevës” ka thënë Musliu. /presheva/

(Visited 33 times, 1 visits today)
Top