Sexta-feira, 17/9/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Portokalli

Portokalli

portokalli
Aroma e portokallit e forcon zemren dhe pirja e lengut nga levorja e portokallit eshte i dobishem ne rast te kafshimit te akrepit.
Lengu i portokallit e qeteson inflamacionin e barkut dhe i largon rriqerit nga floket.
Nese e ziejme levoren e portokallit me vaj te ullirit, kjo perzierje parandalon renien e flokeve dhe sheron dhimbjet ne kembe.
Sipas mjekesise se profetit Muhammed (a.s)
(merret 50g vaj dhe shtypet lekura e nje portokalli dhe zihet vetem 3 min lihet 15-20 min pastaj kullohet dhe masazhohet koka ne darke lihet 2 ore me vaj e pastaj lahet .Keshtu dhe per kembet masazhohen ne darke kur kane dhimbje)

(Visited 217 times, 1 visits today)
Tags:
Top