Sábado, 30/9/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

Plot simpatizant largohen nga VV për shkak të mbrojes së blasfemisë së Alma Lame

Plot simpatizant largohen nga VV për shkak të mbrojes së blasfemisë së Alma Lame

lameEdhe të tjerët ish anëtar të Vetëvendosjes po deklarohet ditë për ditë kundër saj, për shkak të orientimit të saj antiislam dhe daljes në mbrojtje të fryrjeve banale të deputetes Alma Lame bërë besimit islam, një hoxhe dhe vajzave me shami .

Ata në faqen zyrtare të Lëvizjes Vetëvendosje e kanë kërcënuar se nëse nuk e largojnë Alma Lame do largohen nga VV.

‘’Në e vend se te shkarkohet Alma per fyrejet ndaj muslimanve ,ju po mbroni. Thjesht e keni kallxu ftyren e juaj ,se sa i perket muslimanve sjeni kurgjo ma t mire .Marre ! Ajo i ofendoj krejt gjyshet tona edhe n;vorr kur tha se me pare pe vnojn shamin . marre marre marre’’ i shkruan një qytetare A.Sh.

Ndërsa B.K. shkruan në një koment :’ keni me pesu keq per shkak te qesaj Almes’ .

Më i qartë shprehet F.I. ku thotë : Ja largoni Alma Lamen ja largohemi ne nga VV ?.

Mësohet që shumë anëtar janë distancuar nga kjo parti për shkak të injorimit të reagimit të vajzave me shami që u ndjen të ofenduara nga deklarimet e Alma Lame në një tv privat. Për deklarimet e Alma Lame kanë reaguar plot intelektual mysliman dhe organizata të shoqërisë civile por Vetëvendosje ka injoruar plotësisht këto duke dal në mbrojte të saj dhe duke u bërë krah për krah me islamofobët e PDK-së të cilët po ashtu I dolën në mbrojtje VV në një deklaratë të qeverisë.ekuiliber/