Domingo, 2/4/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

Plani im për humbje të peshës

Plani im për humbje të peshës

Plani im për humbje të peshës 

1. Largo stresin.

2. Konsumo një gotë ujë para cdo vakti të ushqimit.

3. Mos pi duhan.

4. Përdor pjatë sa më të vogël, kafshata sa më të imta dhe ha më ngadalë.

5. Zavendëso mishin e gjedhit me mishin e peshkut në dietën tuaj.

6. Konsumo ëmbëlsira vetëm në mengjes dhe vetëm një herë në javë.

7. Mos konsumo chipsi dhe ushqime të shpejta siq është hamburgeri, hotdog, pizza etj.

Përktheu dhe përshtati: Abdurrezak MD,