Segunda-feira, 27/1/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Pjeshka dhe dobitë e lëvores

Pjeshka dhe dobitë e lëvores

pjeshka

Hajeni lëvoren e saj për shkak të vlerave të pasura ushqyese ose fërkojeni fytyren me të që të keni lëkurë shkëlqyese.

E pasur me kalium dhe vitaminë A, e cila rigjalleron dhe hidraton lëkuren, lëvorja e pjeshkës do t’jua përmirësojë sistemin tuaj të imunitetit, do t largojë toksinet nga trupi, do të zvogëlojë mundësitë për kancer, sëmundje të zemrës dhe artritis, por edhe do t’i ruajë sytë tuaj nga katarakti.

Atë mund ta përdorni si një ilaç të shpejtë për lëkurën, pas një nate të stuhishme. Vendosni pak sheqer në anën e brendshme të lëvores dhe fërkojeni butë fytyren tuaj.

(Visited 40 times, 1 visits today)
Top