Sexta-feira, 10/7/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

PJESE E SFIDES NGA KANCERI ISHTE DHE TERAPIA HIXHAMES !!!

PJESE E SFIDES NGA KANCERI ISHTE DHE TERAPIA HIXHAMES !!!

Elhamdulilah!

Për çdo sëmundje ka ilaq….Çdo Falenderim i takon Zotit te Lartësuar!

PJESE E SFIDES NGA KANCERI ISHTE DHE TERAPIA HIXHAMES !!!

Gjatë ballafaqimit tim me semundjen e kancerit nga data 9 prill viti 2016..!Perveq kimioterapis, vajrave natyral ishte edhe hixhama qe e aplikoja kohe pas kohe ne periudhe mbi tri vjeqare gjersa edhe luftoja me semundjen e kancerit!
Kur Qendresa me pa ne gjendjen e derrmuar qe isha tha: “Flora ti nuk munde te trajtohesh me hixhame gjendja jote eshte tejet e komplikuar”, insistimi im ishte “une do ta aplikoj hixhamen pavarsishte gjendjes ne te cilen jam, eshte Porosi e Profetit alejhi we selam dhe kam shume besim se do t’me ndihmon ( dhe ashtu doli), sepse mjeku mjekon e Zoti sheron, duke mos humbur shpresen dhe besimin desha te vazhdoja edhe me kete proces e cila padyshim qe me beri mire e falenderoj infermieren Qendresa qe me dha perkrahjen e saj ne menyre profesionale dhe morale, dhe dua te them qe ia dola mbane me ndihmen e Zotit se pari e pastaj te gjithave me rend e nder to eshte edhe aplikimi i hixhames..!

Pas nje sfide shume te rend mbi tri vite të cilen e kupton kush e perjeton tani jam pran femijeve të mi që me dhane motiv për të jetuar.

Me shume respekt dhe dashuri Pacientja jote Flora Berisha Avdylaj
Mjekja Qendresa Paqarizi

(Visited 1,062 times, 1 visits today)
Top