Segunda-feira, 27/3/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
No Data

Pijeni këtë pije 3 javë rresht për të pastruar trupin plotësisht

Pijeni këtë pije 3 javë rresht për të pastruar trupin plotësisht

Mënyra e të ushqyerit dhe ajo e jetesës janë dy faktorë që ndikojnë drejtpërdrejt në shëndetin e përgjithshëm. Problemet me zorrën e trashë janë shumë shqetësuese dhe për më tepër bezdisëse. Mungesa e kujdesit të duhur ndaj saj bëhet shkak i shumë probleme të tjera që janë të lidhura zinxhir.

Shumë njerëz edhe pse nuk janë të shëndoshë, përmbajnë rreth 5-7 kg toksina në trupin e tyre. Ata të cilët vuajnë nga alergjitë ushqimore ose janë mbipeshë mund të kenë shumë herë më shumë. As fëmijët nuk bëjnë përjashtim, sepse zakonet e kqija të të ngrënit shkaktojnë çrregullime të tretjes që mund të zgjasin gjithë jetën.
Por, ju mund ta pastroni trupin tuaj plotësisht vetëm me këtë recetë të thjeshtë dhe shumë të fuqishme.

Përbërësit:
1 filxhan çaji lëng molle
2 lugë gjelle lëng limoni
1 lugë gjelle lëng xhenxhefili
½ lugë çaji kripë
½ filxhan ujë i ngrohtë

Përgatitja:
Përgatisni lëngun e përbërësve me ndihmën e shtrydhëses së frutave. Shtoni ujin e ngrohtë në një gotë të madhe dhe më pas hidhni në të kripën. Trazojini derisa kripa  të jetë tretur.
Më pas shtoni lëngun e mollës, xhenxhefilit dhe atë të limonit dhe përziejini mirë. Pini një gotë çdo mëngjes e stomakun bosh. Kjo do t’ju ndihmojë në forcimin e sitemit imunitar si dhe do ta pastrojë trupin plotësisht nga toksinat. Përdoreni për 3 javë rresht dhe do të shihni që do të humbni edhe kilogramët e tepërt nëse jeni duke u përpjekur për t’i eliminuar. Pini shumë ujë gjatë gjithë ditës.

Nga Shije.al