Segunda-feira, 6/7/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Pije që ndryshon jetën rrënjësisht: Pastrim i plotë i trupit nga yndyra!

Pije që ndryshon jetën rrënjësisht: Pastrim i plotë i trupit nga yndyra!

Kjo pije e fuqishme mund t’ju ndihmojë të bëni detoksfikimin e mëlçisë dhe t’i hiqni qafe kilogramët e tepërt pa u munduar shumë.

Kur organizmi është plot toksine, mëlçia nuk mund të bëjë funksionin e vet normal. Andaj, dobësimi rrjedh dukshëm më ngadalë, ndërkaq shtimi i kilogramëve dukshëm më shpejt, transmeton Telegrafi.

Njerëzit nuk e kuptojnë që mëlçia është faktori më i rëndësishëm i cili ndikon në atë se sa do të dobësohemi.

Pikërisht për këtë shkak shumica e njerëzve nuk mund të dobësohen sado që të përpiqen.

Në qoftë se jeni ndër ata të cilët përpiqen që të humbin peshën trupore por nuk kanë sukses, aplikoni këtë recetë dhe më parë detoksifikoni mëlçinë tuaj duke pirë këtë pije tri herë në ditë për tri ditë.

Për tri ditë shmangni racionet e rënda dhe hani shëndetshëm në mënyrë që të lehtësoni procesin e detoksifikimit.

Përbërësit:

– 3 limona
– 1 filxhan majdanoz të grirë
– 5 kërcej selinoje
– 6 filxhan ujë

Përgatitja:

Qitni lëngun e limonit, majdanozin dhe selinon në blender dhe përzieni, pastaj shtoni ujin dhe sërish përzieni.

Pini nga dy gota të kësaj pijeje tri herë në ditë në lukth të thatë në afat prej tri ditësh, pastaj bëni një pauzë prej 7 – 10 ditësh dhe përsëriten procesin. /Telegrafi/

(Visited 127 times, 1 visits today)
Top