Sexta-feira, 14/8/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Nuk ke lëng për mysafir, ke mjaltë ? Mos u mërzit ja një recetë profetike …

Nuk ke lëng për mysafir, ke mjaltë ? Mos u mërzit ja një recetë profetike  …

 

Nuk ke lëng për mysafir, ke mjaltë ? Mos u mërzit ja një recetë profetike  …

Pija e mjaltit

Si duhet përgatitur:
Vendos një lugë çaji mjaltë në një gotë me ujë të vakët dhe përzieje mirë. Mjalti do të shkrihet me ujin, e cila sjell shumë përfitime shëndetësore.

Kjo njëherit ishte edhe pija e preferuar e Muhamedit alejhi selam.

(Visited 97 times, 1 visits today)
Top