Segunda-feira, 20/3/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
No Data

Pija që shkëlqen fytyrën!

Pija që shkëlqen fytyrën!

11156194_962948717073095_513513860053866278_n

Pija që shkëlqen fytyrën!

Pini nga kjo përbërje dy-tre gota në ditë, me stomakun bosh, me qëllim që të përfitoni këta përbërës të mrekullueshëm. Nëse uji i thjeshtë nuk ju pëlqen, pini nga kjo përbërje dy-tre gota në ditë, me stomakun bosh, si p.sh kur jeni kthyer nga stërvitja apo kur e keni kaluar pasditen jashtë, me qëllim që të përfitoni këta përbërës të mrekullueshëm.

 

MENTJA

Efekti i saj freskues mund t’ju ndihmojë në zbutjen e skuqjes së fytyrës dhe uljen e temperaturës së trupit tuaj. Aroma terapia me mente mund t’ju ndihmojnë në reduktimin e akneve të shkaktuara nga stresi dhe ekzemave.

 

CAJ I GJELBERT.

Antioksdiantët QE gjenden se mos, ne Ju ndihmojnë parandalimin sëmundjeve e Të Full zemra inflamacionin.

 

LENGU I LIMONIT

Është i pasur me vitaminë C, një koenzimë që trupi juaj e përdor për krijimin e kolagjenit, i cili ndihmon në ruajtjen e shëndetit të lëkurës suaj.

 

XHENXHEFIL

Ka veti anti-inflamatore në uljen e nxehtësisë së trupit, lëkurës së irrituar në sipërfaqe dhe thellësi. Gjithashtu, rrënjët e xhinxherit ndihmojnë në zbutjen e shqetësimeve në stomak.

 

Përbërësit:

4 gota uji, të ndara

2 luge (te mesme ) çaj te gjelber

1/2 gote me gjethe menteje të freskëta, të grira

1/3 gote me xhenxhefil të freskët të grirë

1/3 gote lëng limoni

 

Hidhni dy gota uji në çajnik dhe lërini sa të ziejnë. Më pas shtoni çaji e gjelber, menten dhe lëreni për 30 minuta të ftohet. Hidhini në një kanë me anë të një kullese në mënyrë që të merrni lëngun e mbetur nga caji i gjelber dhe gjethet e mentes. Shtoni lëngun e limonit dhe ujin e mbetur. Mund ta shërbeni me akull.