Quarta-feira’, 11/12/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Photo of the year 2016;

Photo of the year 2016;

Photo of the year 2016;

Pertej fotos))

URTËSI NË THIRRJE

“Nuk e festojme” “Njekohesisht te urte edhe te meshirshem”

Ne nuk e festojme Vitin e Ri po kjo nuk do te thote qe te krijojme lufte edhe armiqsi me ata qe e festojne sepse populli yne ka nevoje te mesoj nga feja gjera me te rendesishme edhe me paresore. Duhet te kujtojme porosine e Profetit salallahu alejhi we selem kur i dergonte njerzit ne dawet dhe se njerzit duhet te njihen me gjera me te rendesishme nga feja se sa keto mesele edhe jo te shkoje puna deri ne lufte e urrejtje po keta njerez duhet ti meshirojme ti afrojme ti dojme tjua japim fene me aq sa perceptojne edhe asnjehere te mos harrojme se edhe ne kemi qene dikur njesoj si ata po dikush me dashuri miresi meshire e butesi na nxorri nga bataku.
Asnjehere mos harro buzqeshjen edhe nese ste pelqen pasazhi i lart sjelle.

Hoxhë Ahmed Kalaja

E thene qysh më; Dhjetor, 2013.

(Visited 17 times, 1 visits today)
Top