Sexta-feira, 7/8/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Peshku Garra Rufa (Orgjinal) nga kangal i Turqis eshte nder mjekimet me te sakte per psoriazen

Peshku Garra Rufa (Orgjinal) nga kangal i Turqis eshte nder mjekimet me te sakte per psoriazen

Si Krijohet Psoriasis,Ekzem,Majaselli ?

Askush nuk e di saktësisht se çfarë e shkakton psoriasis, por studiuesit kan përfundimin se ajo është e lidhur me sistemin imunitar (psoriasis është quajtur shpesh një “imun të ndërmjetësuara” çrregullim). Në psoriasis, sistemi imun është shkaktuar me një farë mënyre e cila shum shpejti kthehet deri në ciklin e rritjes së qelizave të lëkurës. Një qelizë normale të lëkurës maturohet në 28 deri në 30 ditë .një qelizë psoriatic lëkura merr vetëm 3 deri në 4 ditë për tu acaruar dhe të shkojë në sipërfaqen e lekures dhe krijon qelizat të grumbullohen dhe të formojnë lezione ne form të kuqe dhe plag ne form te thata lekure.

Ka Kurim Psoriasis & Ekzem?

Ilace,Medikamente,Terapi Kimike e Te Tjera Mundime Nga Shkencetaret Nuk Kan Arritur Te Zbulojn Formulen e Duhur Per Sherimin e Kesaj Smundje.

Peshku Garra Rufa (Orgjinal) Nga Kangal i Turqis Eshte i Vetmi Qe e Sheron!
Enzima Diathanole Qe Ka Peshku Ne Beshtyme eshte ajo qe injekson kur te prek dhe deporton ne organizem.Peshku Heq Qelizat e Vdekura,INJIEKSON ENZIMEN Dhe Riaktivizon Qelizat e Demtuara,

(Visited 106 times, 1 visits today)
Top