Terça-feira, 29/9/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

PESË KËSHILLA PËR TË ARRITUR DERI TEK LUMTURIA

PESË KËSHILLA PËR TË ARRITUR DERI TEK LUMTURIA

11145204_1583673865235879_3906257441469584279_o

 

1. Mos rri i vetëm. Vetmia e bën njeriun të mërzitshëm dhe nervoz. Kur përziesh me njerëz zgjidhi më të mirët.

 

2. Mos e vono namazin nga koha e vet.

 

3. Shpeshtoje dhe përsërite fjalën la haule ue la kuvete sepse ajo e zgjeron gjoksin dhe ta përmirëson gjendjen dhe ti largon brengat.

 

4. Shpeshtoje istigfarin se me të vjen edhe risku dhe lehtësimi dhe dituria e dobishme.

 

5. Buzëqeshu kur i takon të tjerët dhe e përfiton butësinë e tyre dhe fol butë me ta dhe e përfiton dashurinë e tyre.

 

Nga arabishtja: Irfan JAHIU

(Visited 160 times, 1 visits today)
Top