Domingo, 10/12/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
United States
+11C

Përzieni vajin e ullirit me specat djegës, dhe do mrekulloheni nga ajo që do të ndodhë

Përzieni vajin e ullirit me specat djegës, dhe do mrekulloheni nga ajo që do të ndodhë

Vaji i ullirit, me specat djegës të kuq janë një mrekulli për shëndetin tuaj dhe kurojnë probleme që lidhen me shtyllën kurrizore, reumatizmën, deformimet e kockave etj.

Vaj i specave djegës ka veprim stimulues, zgjeron kapilarët, rrit qarkullimin e gjakut, rrit metabolizmin dhe ndikon në procesin rigjenerues të epidermës së lëkurës.

Do t’ju duhen:

-10 speca djegës

-2 gota vaj ulliri

-Kavanoz qelqi që mban 1 litër

Metoda e përgatitjes:

-Lani specat djegës. I prisni imët me thikë apo mund ti fusni në blender.

-Përzierjen hidheni në një kavanoz qelqi dhe më pas shtoni vajin e ullirit.

-Lëreni përzierjen në një vend të errët. Pas 7 ditësh, mund ta lini në frigorifer dhe ta përdorni si mjekim, sidomos për fërkimin e lëkurës me probleme.

-Herën e parë, masazhoni zonat e lëkurës me vaj, disa herë në ditë, në varësi të vendndodhjes së dhimbjes: krahëve, qafës, shpinës.

-Pas aplikimit të vajit, do të ndjeni paksa djegie në lëkurë, por gjithçka është e durueshme..botasot.info

@include "";