Quinta-feira, 15/4/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Përpiqu që shtëpia jote në Xhenet të jetë një nga këto të treja:

Përpiqu që shtëpia jote në Xhenet të jetë një nga këto të treja:

Perpiqu qe shtepia jote ne Xhenet te jete nje nga keto te treja:
Thote Profeti-alejhi selam:

” Une jam garantues per nje shtepi ne qoshe te Xhenetit, per ate qe le debatin edhe pse ka te drejte.

Per nje shtepi ne mes te Xhenetit, per ate qe le genjeshtren edhe pse eshte shaka.

Per nje shtepi ne lartesine me te larte te Xhenetit, per ate qe ka morale te larta.”

Ebu Daudi dhe hadithi eshte i sakte.

(Visited 146 times, 1 visits today)
Top