Segunda-feira, 2/8/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

PERGA ENERGY POLEN I FERMENTUAR

PERGA ENERGY POLEN I FERMENTUAR

Ajo është projektuar për ata që janë të ekspozuar ndaj përpjekjeve të mëdha fizike dhe mendore. Përgatitja ka një rol thelbësor në oksidimi acid yndyror dhe prodhimin e energjisë në qeliza, dhe sidomos muskujve skeletik dhe myocardium, rrit nivelet e energjisë dhe durimin e trupit dhe rimëkëmbjen e përpjekje të madhe. Shtesë e përkryer për atletët profesionistë dhe rekreative, si dhe për njerëzit e biznesit ekspozuar ndaj streseve të mëdha që kanë nevojë për koncentrim dhe energji. Perga Energy provuar të jetë një terapi e madhe zëvendësues për shërim lehtë dhe të shpejtë nga sëmundje të rënda.

Përbërje
Përgatitja ka mjaft proteina të mirë, të gjitha aminoacidet e domosdoshme, karbohidratet, acidet yndyrore, vitamina të grupit B, vitamina K, E, D, C, sidomos vitamina P (rutin), provitamin A (carotene), minerale të ndryshme dhe elementët gjurmë (sidomos kalium dhe hekur ), vajra esenciale, enzime, pigmente dhe substancave të tjera biologjikisht aktive natyrore. komponentet përbërëse të përgatitjes Pergë ENERGJISË janë të balancuara në raportin në vijim:. Perga = 30 gr

Operacion
Për shkak të përbërjes me cilësi jashtëzakonisht të lartë, Pergë ENERGJISË është një shtojce dietetike shtesë e natyrshme të domosdoshme në dietën tuaj të përditshme. Përdorimi i përgatitjes kontribuon në përmirësimin e gjendjes së përgjithshme psiko-fizike të trupit, si në të rriturit dhe fëmijët, veçanërisht në shërim nga sëmundje të rënda.

Efekti i saj i dobishëm veçanërisht ndikon në:

Përmirësimi numërimin e gjakut dhe enëve të gjakut, duke çuar në një rritje të shpejtë të hemoglobinës në gjak, për të forcuar muret e enëve të gjakut dhe rregullimin e pershkueshmerise e tyre, rregullimin e hipertensionit dhe arteriosklerozës
Forcimin e sistemit imunitar, dhe për të përmirësuar gjumin
Performanca e duhur të të gjitha proceseve metabolike në organizëm.
Redukton lodhjen dhe rigjenerimin masë të muskujve për shkak të tendosje fizike dhe ushqen të gjithë proteinat e nevojshme.
Kjo ndihmon në trajtimin e gastrit, kolit, burg kronike dhe shërimin e mëlçisë.
Kontribuon në rivendosjen e florës zorrëve dhe siguron një strehë për lloje të ndryshme të dietat.
Heq simptomat e inflamacionit kronik të prostatës.
Ajo është përdorur në trajtimin e sterilitetit dhe impotenca.
Mjekësisë tradicionale kineze përdor Pergam dhe për të aktivizuar dëmtuar ligamentet e muskujve sytë, dhe është i njohur të ketë një efekt shumë antiseptik në një gamë të gjerë të mikroorganizmave patogjene. Rekomanduar për dëmtim të kujtesës, sidomos të moshuarit. Ajo është përdorur kur një mosfunksionim të zemrës, gastrit, trazirat në gjëndrave endokrine, Ulçera duodenale, ulur epsh, ndërsa alergji të ndryshme, ftohjet dhe gripit.

Përveç kësaj, poli-karakteri i këtij produkti ka një efekt terapeutik tashmë pas disa ditë, ose tri javë, garanton rezultate të dukshme në njerëz të të gjitha moshave janë trajtuar për çrregullime të ndryshme në trup. Me një fjalë, Pergë efekt i dobishëm për kryerjen e duhur të të gjitha proceseve metabolike në trup.

Dozimi dhe mënyra e përdorimit:
Përmbajtja e një luge në mëngjes, gjysmë ore para një vakt, shpërbërjen graduale në gojë, pa përdorimin e ujit. Pas marrjes përzierje për të shmangur konsumin e ushqim dhe pije për të paktën 30 minuta. Doza e rekomanduar e përgatitjes mund të rritet kur përdoret për qëllime terapeutike 1-3 lug ne dit

Shënime të veçanta:
Përgatitja Pergë ENERGJISË ka contraindications dhe mund të përdoret nga të gjithë personat e pa kohë ose moshë kufi, me përjashtim për njerëzit që janë alergjik në mjaltë dhe produkte të tjera të bletëve.

Përbërësit përgatitja Pergë ENERGY (polen thartuar kryesisht), ruajnë karakteristikat e tyre natyrore për 17 vjet, ndryshe nga poleni e parë që tashmë pas 12 muajsh për të humbur 50% të përbërësve të tyre të dobishme.

(Visited 156 times, 1 visits today)
Top