Sábado, 24/9/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Përdorni kripë e limon për të qetësuar migrenën

Përdorni kripë e limon për të qetësuar migrenën

Uje-Limon

Migrena është një sëmundje e pashërueshme e për shumë njerëz mund të jetë një makth. Fatkeqësisht nuk ka një metodë mjekësore që mund ta kurojë atë përfundimisht.

Megjithatë duket se njerëzit kanë gjetur një metodë natyrale për kurimin e saj që sipas tyre lehtëson dhimbjet për disa minuta.

Më poshtë lexoni këtë përbërje që mesa duket ka rezultuar shumë efektive.

Përbërësit:

Ujë
Lëngu i shtrydhur i një limoni
2 lugë çaji kripë

Përziejini këta përbërës dhe pijeni atë. Më pas prisni për disa minuta.

Mos harroni kur zgjidhni këta përbërës kripa duhet të jetë cilësore. Ngrënia e kripës është provuar se rritë nivelet e serotoninit. Kjo ndihmon për të ndaluar dhimbjen dhe inflamacionin.

(Visited 106 times, 1 visits today)