Sábado, 6/6/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Përdorni këtë përbërës natyral dhe rrudhat tuaja do të zhduken!

Përdorni këtë përbërës natyral dhe rrudhat tuaja do të zhduken!

Ne të gjithë duam të shmangim plakjen.Mosha jonë pasqyrohet në fytyrën tonë. Rrudhat fillojnë të shfaqen dhe kjo është një nga problemet më të mëdha estetike, veçanërisht për gratë.
Shumica e kremrave dhe serumeve anti-plakje nuk janë të suksesshme në arritjen e efekteve të dëshiruara, edhe pse ato janë mjaft të shtrenjta.

Këtu duhet të përballemi me zgjedhjet natyrore. Përbërësit natyral mund t’ju japin efekte të habitshme në trajtimin e rrudhave të thella. Anise është një nga ato përbërës që mund t’ju ndihmojnë sepse kjo aromë është shumë e dobishme për lëkurën tuaj.

Anise është gjithashtu e sigurt, natyrale dhe e lirë. Provoni këtë recetë dhe ruani paratë dhe kohën tuaj.

Përbërësit:
Një grusht fara anise
1 gotë uji
Një tenxhere e vogël

Përgatitja:
Beni nje caj me farat anise duke i zier ato ne nje tenxhere me uje dhe me pas lereni cajin te ftohet.Sapo te jete ftohur hidheni ne nje ene qelqi dhe lani zonat e dëshiruara me këtë lëng në mëngjes. Ju do të habiteni se sa efektiv është ky ilaç. Çaji Anise do të zvogëlojë rrudhat tuaja dhe do të bëjë lëkurën tuaj shumë më të butë se më parë, dhe më e rëndësishmja, pa rrudha.

Burimi: /remedieshouse24.com/
©gatuajshendetshem/përktheu j.memeli/

(Visited 430 times, 1 visits today)
Top