Quinta-feira, 4/3/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Përdorni dy përbërës kuzhine për të pasur këmbë mrekullisht të buta

Përdorni dy përbërës kuzhine për të pasur këmbë mrekullisht të buta

Thembrat e ashpra mund të jenë siklet. Ju nuk mbani këpucë me thembër jashtë ose të jeni me partnerin tuaj në shtrat për shkak të frikës së ashpërsisë së tyre.

Jo gjithkush kujtohet të përdorë një gur zmeril në dush apo t’i lyejë këmbët me krem e të vesh një palë çorape pambuku para se të shkojnë në shtrat çdo natë. Ky është një problem i zakonshëm për ata që ecin shumë ose kalojnë shumicën e ditës së tyre të punës në këmbët, veçanërisht nëse mbani taka.

Duke përdorur vetëm dy përbërës nga kuzhina juaj, ju do të jeni në gjendje të bëni një ilaç për kujdesin e këmbëve, që do të thotë që ju mund t’i thoni lamtumirë thembrave të ashpra.

Ju duhet vetëm 4 gota qumësht dhe 3 lugë sodë buke. Së pari, ngrohni qumështin dhe derdheni në një enë mjaft tëmadh për këmbët tuaja. Shtoni sodë buke dhe përziejeni mirë, duke u siguruar që temperatura nuk është shumë e nxehtë.

Tani, vetëm relaksohuni dhe lini këmbët të zhytura në këtë përzierje për 10 minuta. Kur të keni mbaruar, shpëlani këmbët me ujë të ngrohtë dhe i thajini plotësisht. Është e rëndësishme që të thani mirë pjesën në mes gishtërinjtë tuaj për të ndaluar çdo lagështi duke shkaktuar probleme të lëkurës. Për rezultatet më të mira, përdorni këtë trajtim çdo ditë. Këmbët tuaja së shpejti do të jenë të buta dhe në gjendje shumë më të mirë.

Pra, pa kosto edhe e dobishëm për t’u çlodhur në fund të një ditë të vështirë

Burimi: Dailyrecord
©gatuajshendetshem/a.c./

(Visited 114 times, 1 visits today)
Top