Sexta-feira, 19/7/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Përdoreni mjaltin për të hequr rrudhat dhe për t’u dukur gjithmonë e rePërdoreni mjaltin për të hequr rrudhat dhe për t’u dukur gjithmonë e re

Të gjitha femrat dëshirojnë të përdorin produkte natyrale për lëkurën, por shumë pak nga to kanë njohuri për efektet e mjaltit në fytyrë.

Mjalti përmban enzima, veti natyrale antibakteriale dhe probiotikë që janë të mirë për lëkurën. Prandaj, mjalti është alternativë jo e shtrenjtë dhe efektive për një fytyrë të pastër.

Përfitimet e mjaltit:

* Mjalti lehtazi i largon bakteret e dëmshme nga lëkura, pa e zhveshur lëkurën nga vajrat e vet natyralë.

* Mjalti përmban probiotikë natyralë dhe ka veti antibakteriale që ndihmojnë në zvogëlimin e akneve.

* Mjalti ka efekt tek të gjitha llojet e lëkurës dhe ndihmon në balancimin e lëkurës vajore dhe e lagështon lëkurën e thatë.

Pastrimi i fytyrës me mjaltë

Përbërësit: Mjaltë manuka dhe mjaltë organik.

Fillimisht e pastroni lëkurën me ujë të nxehtë, pastaj vendosni një lugë gjelle mjaltë, ose më pak, në duar. I fërkoni duart me mjaltë dhe me lëvizje rrethore e masazhoni lëkurën. Mjaltin e lini në lëkurë për të paktën 5-10 minuta dhe pastaj e pastroni me ujë të nxehtë.

(Visited 63 times, 1 visits today)
Top