Domingo, 13/6/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Perberja e mjaltes MANUKA?

Perberja e mjaltes MANUKA?

MANUKA

Mjalta manuka eshte e prodhuar ne Zelandene e Re nga bletat dhe polenat e bletave te lindura ne shkurret e Manukas.

Perberja e mjaltes MANUKA?
Hidrogjen peroksidi eshte nje perberes i mjaltes.Aj i jep mjaltes kualitetin si Antibiotik.Por disa lloje te mjaltave duke perfshire edhe mjalten Manuka,po ashtu kane disa karakteristika te veqanta me disa kualitete antibakteriale. Nje tjeter karakteristik e Mjaltes Manuka eshte edhe Methylgloxal (MG).MG eshte nje perberes qe gjindet ne shumicen e mjaltave por vetem ne sasi te vogla mjaltes. Ne mjalten Manuka,MG vjen si kombinim me nje tjeter perberes Dihydroxyacetone,e cila perqendrohet ne nje mase shume te larte luleve te Nektarit te Manukas.

Rindertoni prap Steroidet e Menqura ?!
MG eshte e thene ti jep mjaltes manukas disa nga fuqite e saj antibakteriale.Perqendrimi i MG i jep mjaltes se Manukas,nje efekt si Antibiotik shume i forte.Por po ashtu ne mjalten e Manukas mund te gjinden edhe shume perberes natyral (Bio) te cilat perfshihen si Medicine e mjaltes Manukas. Prodhuesit e majltes e kane zhvilluar ne nje shkalle potencen e mjaltes se Manukas. Sod ajo njihet si njera nder mjaltat me te fort dhe po ashtu njihet me nje emer nderkombetar “MJALTA UNIKE MANUKA”

Vtite dhe karakteristikat e MJALTËS MANUKA :

Plaget e ndryshme ne trup,
Djegiet e ndryshme ne trup,
E parandalon dhe e trajton KANCERIN
Redukton Kolesterolin e Larte,
E redukton sistemin e pezmatimit,
Trajton Diabetin,
Trajton semundjet e syve,vesheve, sinuset
Trajton semundjet e Zorres se Trashe.

Kunderefektet e mundshme te Mjaltes se Manukas jane :
Efektet anesore te mundshme jane keto,Reaksion Alergjik,SPECIAL per njerezit qe jane alergjike ndaj Bleteve.Rrezik per ngritje te sheqerit ne Gjak.
Mundesi e ndonje bashkeveprimi me ndonje Klient qe eshte duke perdorur Kemoterapi.

Tel: +37745810492 (viber), +381631523152 (viber).

(Visited 95 times, 1 visits today)
Top