Domingo, 9/8/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Per zbutjen e hemoroideve dhe pastrues i pergjitheshem i trupit nga infeksjonet, viruset dhe mikrobet

Per zbutjen e hemoroideve dhe pastrues i pergjitheshem i trupit nga infeksjonet, viruset dhe mikrobet

makthi

Per zbutjen e hemoroideve dhe pastrues i pergjitheshem i trupit nga infeksjonet, viruset dhe mikrobet:

Merren dy luge te medha (gjelle) nga makthi dhe vendosen ne nje ene te mbushur me 250ml uje per tu zier, pasi te zihet, kullohet lengu dhe hidhet ne nje gote normale, lihet te ftohet dhe me pas shoqerohet me nje luge te madhe (gjelle) mjalt sidri, pasi perzihet mire me njera-tjetren pihet keshtu dy here ne dite ne mengjes dhe mbremje pas buke per afro tre dite rrjesht.

Disa mjekë kanë thënë: ”Sikur njerëzit ta dinin vlerën e makthit, do ta paguanin peshën e tij me ar.” Edhe pse kjo thënie është shënuar në El-Vasili dhe është thënë gabimisht se e ka thënë i Dërguari (salallahu alejhi ue selem), megjithatë, lidhur me hadithin e cituar kjo i ruan ende vlerat e veta.

(Visited 175 times, 1 visits today)
Tags:
Top