Segunda-feira, 28/9/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Për një fytyrë pa rrudha dhe me shkëlqim

Për një fytyrë pa rrudha dhe me shkëlqim

tumerik shafran

Kurkuma është një tjetër bimë që është lidhur shpesh me bukurinë. Nëse përzjehet me miell dhe and pluhur sandalwood dhe aplikohet në fytyrë do të largojë rrudhat dhe do të shtojë shkëlqimin. Kjo bëhet e përzier me pak mjalt ose vaj ulliri për ta kthyer në formë paste.

(Visited 218 times, 1 visits today)
Top