Segunda-feira, 27/3/2023 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
No Data

Pemët

Pemët

fruta

Pemët

Një mollë në ditë vërtetë ndoshta ndihmon që mos ti bëni vizitë kardiologut. Pemët si mollët, dardhat, portokalli dhe grejpfruti përmbajnë fibër të tretshëm, e cila është parë se ndihmon në uljen e kolesterinës. Pemët tjera si boronicat, manaferrat dhe rrushi gjithashtu zvogëlojnë kolesterinën ndoshta mu për shkak se kanë shumë antioksidant të shëndetshëm për zemër. Kështu që mbush hambarin me fruta dhe bëj ato pjesë të përditshme të ushqimit ditor… ose thënë ndryshe ha ka të sillesh.