Terça-feira, 5/7/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Pema çudibërëse që shkrin dhjamin dhe ngrit disponimin – Garcinia Cambogia

Pema çudibërëse që shkrin dhjamin dhe ngrit disponimin – Garcinia Cambogia

Pema çudibërëse që shkrin dhjamin dhe ngrit disponimin

Në botën mbarë kjo pemë është vërtetuar si pemë që bën çudinë se ngrit nivelin e serotoninës dhe shkrin dhjamin.

Nëse dëshironi të humbni në peshë, por gjithmonë jeni të uritur, e kilogramët nuk shkrihen, atëherë ju sjellim pemën “Garcinia cambogia”, e cila shkaku i përbërësve të vet ndikon në humbjen në peshë parandalon oreksin.

“Garcinia Cambogia” ndalon edhe nevojën për ushqim që shfaqet në situata stresuese apo situatat emocionuese. Ekstrakti i saj është i pasur me acidin (HCA).

Si ndikon “garcinia cambogia”
Ndalon efektin e enzimave në trupin tonë që karbohidratet që nuk mund t’i shpenzojmë i shndërron në energji.
Po ashtu, ndalon oreksin dhe shton nivelin e serotoninës në gjak.

(Visited 484 times, 1 visits today)