Sábado, 15/8/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Paulownia pema qe po mahnit te gjithe

Paulownia pema qe po mahnit te gjithe

Paullownia lulezon nje here ne vit, lulen e mbane 6 jave.Lulja ka disa nuansa te ngjyrave vjollce ose e bardhe. Per shkak te kesaj vecorie mbillet ne parqe dhe oborre te shtepive si dru dekorues. Pasi qe bene shtat te larte dhe ka gjethe gjigante ne oborre mbillet buze ballkoneve te shtepive sepse bene hije te dendur dhe prodhon fitoncide te dobishme per shendetin e njeriut. Prodhon sasi te madhe te nektarit te cilin bletet e kullosin pa veshtiresi ku prej tij prodhojne mjalte cilesor,per nje bime te rritur llogaritet te jep mbi 50 kg mjalte.Fidanet mund t’i gjeni ketu PAULOWNIA kliko

https://www.facebook.com/Paulownia/

Fidanishtja paulownia BESA ju ofron fidane 6 mujorshe dhe 1 vjecare per sezonin pranverorë .
Nr. kontakti Preshevë +381628673237 Viber / whatsapp
Nr. konkatki Shqipëri +355693191817 Viber / whatsapp

(Visited 269 times, 1 visits today)
Top