Quarta-feira’, 20/11/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

PASTRONI MIOMET DHE CISTAT NE MITER VEZORE DHE PROSTATE

PASTRONI MIOMET DHE CISTAT NE MITER VEZORE DHE PROSTATE

( recete e sigurte dhe e provuar )

Miomet dhe cistat ne prostate, miter dhe vezore me sherrim konvencional eshte shume veshtire te sherrohen pothuajse te pasherrueshme sidomos personat qe vuajne nga policistiti !

Kjo recete u provua te disa persona qe kerkuan ndihmen time !
Pas perdorimit 3-4 mujor rezultatet ishin fantastike edhe tek ata qe vuanin nga policistiti dhe kanceri ne prostate !
Per kete recete ju duhen :

– 300 gr gjethe te lules RRUAJTESE E SHTEPISE
– 500 gr mjalte geshtenje ( nese nuk e gjeni, perdorni mjalte mali )
– 10 gr kajranfil te thate ( te bluar )
– 10 ml propolis prej 20 %

PERGADITJA :-

Gjethet e RRUAJTESES SE SHTEPISE pasi i keni pastruar, bluani ne blender
Kajranfilin e thate bluani ne mikser per kafe
Krejt keta bashke me propolisin perzieni me mjalten !
Mbushni kavanozin dhe rruani ne frigorifer !

PERDORIMI :-
3 here ne dite nga nje luge te mesme para ushqimit ( mundeni edhe 2 here nga nje luge supe )

(Visited 184 times, 1 visits today)
Top