Sexta-feira, 27/5/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Pastroni dhe zbukuroni fytyrën me patate dhe limon

Pastroni dhe zbukuroni fytyrën me patate dhe limon

Lëngu dhe tuli i patates janë një mënyrë e vjetër natyrale, e cila përdoret kryesisht për ta zbardhur dhe ndriçuar fytyrën, për të larguar njollat, për të përmirësuar shëndetin e lëkurës, për të ushqyer fytyrat që e kanë lëkurën yndyrore.Lëngu i patates dhe limoni përmbajnë shumë vitaminë C dhe ndihmojnë që fytyra të ushqehet që nga brendësia, gjë që i jep shkëlqimin natyral nga jashtë.

Ky kombinim është shumë efektiv dhe një nga të rrallët që heq hiperpigmentimin dhe njollat e errëta mbi lëkurë.

Kjo përzierje i ndihmon qelizat e trupit për të përmirësuar tonin e lëkurës dhe të zbardhur rrathët e zinj rreth syve.Një nga përfitimet kryesore është se ndihmon për të pastruar lëkurën, duke larguar qelizat e vdekura të saj dhe papastërtitë dhe është efektive edhe për të zhdukur nxirjen nga dielli.Përbërësit1 patate e vogël1 limonPërdorimiMerrni një patate, qërojeni dhe grijeni, derisa ta ktheni në një masë me tul të butë.

Shtrydhni një limon dhe lëngun e tij shtojani tulit të patates.Përziejini mirë dhe aplikojini në fytyrën e pastër. Lërini të rrinë në fytyrë për 20 minuta. Pas 20 minutash lajeni fytyrën me ujë.

(Visited 513 times, 1 visits today)