Segunda-feira, 23/5/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Pastrimi i morrave ne kushtet e shtepise hap pas hapi

Pastrimi i morrave ne kushtet e shtepise hap pas hapi

Pastrimi i morrave ne kushtet e shtepise hap pas hapi:
– Floket krihen me kreher special qe mund ta blini ne farmaci cdo 2-3 dite. Edhe pas dy javesh nese mendoni se nuk ka me parazite te tille, krihini perseri.
– Perdorni vaj ulliri ose majoneze. Lyeni koken gjate nates dhe ne mengjes lajeni dhe pastaj krehini me kreher special.
– Pastaj perdorni uthullen e bardhe per 30 minuta dhe lani floket perseri.
– Thajini floket me tharese flokesh pasi nxehtesia vret 98% te ketyre paraziteve
– Perdorni vaj kokosi. Eshte tmerri i morrave. Lerini per 2 ore dhe pastaj lajini e krihini perseri.
– Pastroni carcafet dhe jastiket. /Mesimet e Dioles/

(Visited 568 times, 1 visits today)