Quarta-feira’, 18/5/2022 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Pasi kishin kaluar 18 vjet martese

Pasi kishin kaluar 18 vjet martese

Mbasi kishin kaluar 18 vjet martese, mbas nje lodhje te gjate nga gatimi i perditeshem, pergatit gruaja nje ushqim per burrin e saj.
Por kjo gjelle nuk ishte si zakonisht.
Zarzavatet ishin zier …shume, mishi ishte djegur dhe sallata kishte shume kripe.
U ul bashkeshorti per te ngrene dhe gjate gjithe kohes ai ishte i heshtur.
Mbasi gruaja po lante pjatat e palara iu afrua burrri i saj dhe e perqafoi. E pyeti ajo e habitur:
Perse ky perqafim?
Iu pergjigj ai : “Sepse gatimi yt sot i ngjante nje gatimi i nje nuseje te re dhe une mendova qe te trajtoj si nuse te re!”

C’eshte ky moral kaq i larte dhe kjo sjellje e mrekullueshme.
A nuk eshte me mire ta korigjosh gruan me kete menyre te bute se sa te bertasesh dhe ta ngresh zerin me ofendime dhe ankesa ?

(Visited 711 times, 1 visits today)