Segunda-feira, 17/2/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Parandaloni plakjen dhe ripërtërini gjithë trupin me eliksirin e rinisë për gratë!

Parandaloni plakjen dhe ripërtërini gjithë trupin me eliksirin e rinisë për gratë!

Ka metoda të ndryshme të rigjenerimit të lëkurës për gratë që përfshijnë procedura të panevojshme kirurgjikale. Përtëritja e fytyrës, trupit dhe gjithë organizmit nuk mund të bëhet vetëm nga procedurat kozmetike. Është e nevojshme të kombinohen metoda të ndryshme përtëritjeje. Me siguri ju keni vënë re se ka gra që duken 10, 15 vjet më të reja dhe nuk i nënshtrohen operacioneve të shtrenjta kozmetike.

Njëra nga këto bukuri rinore ka zbuluar sekretin e saj rinues. Ajo pretendon se pas përdorimit të kësaj, shikimi i saj u përmirësua nga -3 në -1, lëkura e saj bë më e butë dhe elastike në të gjithë trupin, dhe floku u bë më i trashë.

Recetë për të patur një trup rinor: Si të ndaloni plakjen dhe rigjeneroni gjithë trupin. Elixiri i rinues për gratë.

100 ml vaj liri
2 limona të mesatar
1 kokërr të hudhre të madhe
5 kg mjaltë
Shkrini hudhrën, 1 limon të qeruar dhe 1 limon me lekure te grire në një makine mishi ose në një blender.

Përzihet e tera masa, përzihet me mjaltë, shtoni vajin dhe e trazojmë përsëri.

Konsumoni tri herë në ditë 1 lugë gjelle gjysmë ore para çdo vakt.

/©gatuajshendetshem.com
përktheu m.c./

 

(Visited 533 times, 1 visits today)
Top