Domingo, 21/7/2019 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

PARANDALONI HIPERTENSIONIN NE MENYRE NATYRALEPARANDALONI HIPERTENSIONIN NE MENYRE NATYRALE

tensioni
Jane te shumta rastet e personave te prekur nga tensioni i larte dhe shpesh edhe ketu nje rol te veçante luan ushqimi dhe kujdesi qe tregojme ne perzgjedhjen e tij. Me poshte do te gjeni ushqimet aleate kunder hipertensionit.
– Te gjitha llojet e frutave apo perimeve dhe ne veçanti bananet
– Dritherat, te cilat ndihmojne ne rregullimin e tensionit te larte
– Arrat, burim i fuqishem antioksiduesish dhe acidesh yndyrore
– Peshku me permbajtjen e omega 3 luftojne tensionin e larte
– Prodhime te ndryshme te qumeshtit
– Fasulet dhe te gjitha derivatet e tyre
– Panxhari
– Çokollata
– Thjerezat

(Visited 17 times, 1 visits today)
Top