Segunda-feira, 6/7/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

PARAJA DHE SHENDETI

PARAJA DHE SHENDETI

PARAJA DHE SHENDETI

Kjo foto edhte kapur ne Harbid Hospital. Nje burre I cili vuan nga kanceri eshte paraqitur ne spital me nje cante plot me Para, per tia ofruar stafit mjekesor ne menyre qe ti shpetonin jeten dhe te sherhohej. Por doktori I than qe nuk mund te bejme gje per ty pasi kanceri ka agravuar dhe eshte teper I avancuar. Pasi mori kete pergjigje pacienti eshte nevrikosur, ka shqyer canten dhe ka hedhur te gjithe parate ne toke ne ambjentin e spitalit. Atehere per cfare na duhen parate? .” “Parate nuk mund ta blejne shendetin, parate nuk mund te blejne kohen, parate nuk mund te blejne jeten.” Kjo eshte e gjitha parat jane letra qe ikin e vine por jeta, shendeti, koha, nuk vijn me kurre.!!

(Visited 94 times, 1 visits today)
Top