Quarta-feira’, 29/9/2021 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Panxhari i kuq

Panxhari i kuq

panxhari i kur

Panxhari i kuq

Panxhari i kuq,eshte i pasur me sheqerna(4%),por edhe me kalium,hekur dhe minerale te tjera te rralla si magnezi,litiumi,rubidiumi,si dhe me vitaminat A,B,e C.Panxhari i kuq eshte nje ilac i sigurt per te gjithe personat qe ndihen te lodhur,pasi kane humbur shume energji.Lengu i panxharit po te pihet ne fillim te dimrit ,perben nje profilaksi te vertete kunder te gjitha semundjeve te ftohjes.

(Visited 310 times, 1 visits today)
Tags:
Top