Quarta-feira’, 29/1/2020 | : : UTC+0
Mjeksia Islame
Mjeksia Islame

Organet e trupit tone kane nevoje te ‘clirohen’ nga helmet qe ne j’u ofrojme cdo dite

Organet e trupit tone kane nevoje te ‘clirohen’ nga helmet qe ne j’u ofrojme cdo dite

-Per pastrimin e gjakut duhet te konsumoni hudhra, bizele, piper, brokoli
-Per pastrimin e limfes duhet te konsumoni karrota, peshk domate, asparagus
– Per pastrimin e melcise duhet te konsumohet avokado, caj jeshil, lulelaker, qitro, vaj lini
– Per pastrimin e pankreasit duhet te konsumohet brokol, hudhra, domate, patate e embel
– Per pastrimin e fshikezes se temthit duhet te konsumohet limon, patate e emble, kastraveca, panxhar
– Per pastrimin e veshkave duhet te konsumohet lulelaker, qepe, piper, vaj ulliri, peshk
– Per pastrimin e zorreve duhet te konsumoni tershere, jogurt, fara lini, bizele, fruta dhe perime te fresketa etj.

(Visited 210 times, 1 visits today)
Top